Co daje robienie pompek?

Wszystko o pompkach. Co daje robienie pompek?

Świat sportów siłowych w ostatnim czasie zaczął się bardzo mocno rozwijać. Coraz więcej osób zapisuje się na siłownie i zaczynają to robić nawet kobiety, które też chcą dobrze wyglądać. Na to, jakie efekty osiągnie się przy pomocy treningów, największy wpływ ma jednak dobór ćwiczeń. Jedno z nich każdemu powinno zagwarantować świetne efekty – mowa tu o pompkach.

Co daje robienie pompek? Otóż przede wszystkim pozwala kształtować górne partie ciała. Doskonale działa na mięśnie ramion, klatki piersiowej oraz pozwala wyrzeźbić biceps czy triceps. Uzyskiwane przy pomocy tego ćwiczenia efekty uzależnione są również od sposobu wykonywania pompek. Istnieje bowiem tutaj kilka różnych metod. Standardowe są pompki na całych dłoniach, które też najłatwiej można wykonać. Dość ciężkie mogą być one jednak dla początkujących kobiet, dlatego dla pań przygotowano pompki damskie. Wykonuje się je niemalże tak samo jak te tradycyjne, tylko że kładzie się kolana na podłodze razem z dłońmi. Jeżeli to ćwiczenie również okaże się za ciężkie, można spróbować wykonywać pompki na ścianie, przechodząc potem do wykonywania ich kolejno na wyższym krześle, kanapie i ostatecznie na podłodze. Chcąc natomiast utrudnić sobie zadanie, można trenować na pięściach bądź nawet na palcach. Takie pompki są ważnym elementem treningów różnych sportowców – w szczególności tych zajmujących się sztukami walki.

Prawidłowo wykonywane pompki dość szybko powinny dać ćwiczącemu pozytywne i zauważalne rezultaty. Najważniejsza jest jednak tutaj systematyczność, dlatego na siłownię należy uczęszczać przynajmniej dwa razy w tygodniu. Kluczowe może być również opanowanie prawidłowej techniki wykonywania pompek. Bez niej nie ma dobrych rezultatów.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *